محصولات 4M لامپ ال ای دی LED SMD COB ریسه پروژکتور دکوراتیو 

چراغ دکوراتیو 4M

چراغ دکوراتیو  4M :

چراغ دکوراتیو 4M یا به زبان عامیانه  " دیوارکوب " در دو مدل گروه مصرف داخلی ساختمان (indoor) و گروه مصرف خارجی ساختمان (out door) در گروه محصولات چراغ دکوراتیو 4Mموجود می باشد.چراغ دکوراتیو 4M مدل  outdoorیا همان مصرف خارجی به دلیل سخت بودن بدنه و دارا بودن  IP بالا (درجه حساسیت ساخت یک شی صنعتی به آب خاک و دیگر مواردی که باعث از کار افتادن یا بد کار کردن آن شی شود)  که برای ساخت این اجناس به کار میرود  می توان برای مصارف داخلی از جمله اتاق ها و سرویس ها هم استفاده نمود ؛ اما چراغ هایی که برای مصارف داخلی استفاده می شود ( باتوجه به IP کمتر) را به طور کلی نمیتوان در بیرون از ساختمان استفاده نمود.

وجه تمایز اصلی چراغ دکوراتیو 4M   indoor  و  outdoorدر ظاهر آنهاست که چراغ دکوراتیو 4M  indoor غالبا با رنگ سفید در بدنه تولید می شوند و چراغ دکوراتیو 4M outdoor معمولا با رنگ سیاه تولید شده اند.چراغ دکوراتیو 4M outdoor به دلیل تماس مکرر آب و هوای بیرون و باران اسیدی و ریزگرد های موجود در هوا با رنگ سیاه تولید می شوند که در مقابل کدر شدن و رنگ پریدگی مقاوم شوند.اما چراغ دکوراتیو 4M     indoorبه دلیل رنگ و فضای خاص خانه و اشکال متنوع این چراغ ها و نور های متفاوت آنها اغلب با رنگ بدنه سفید تولید می شوند.


اما از نظر فنی چراغ دکوراتیو 4M outdoor بدلیل قرار گرفتن در فضای باز بیرون از ساختمان باید در برابر بارانهای اسیدی اشعه یو وی خورشید گرمای حاصل از نور روز بارش برف و دیگر صدمات مکانیکی مقاوم باشد . به همین  دلیل اینگونه چراغ ها معیاری برای سنجش کیفیت کار موجود است که به آن معیار  IPمیگویند و چراغ دکوراتیو 4Mاز بالاترین کیفیت  IPبهره جسته است.

تفاوت دیگر در دو گروه چراغ دیوارکوب 4ام در رنگ نور آنهاست.نور چراغ دیوارکوب 4ام مدل  outdoorنور استاندارد میباشد ولی نور چراغ دیوارکوب 4ام مدل  indoorآفتابی و مهتابی میباشد.

در کل چراغ دیوارکوب 4ام را میتوان در اشکال مختلف یافت که چراغ دیوارکوب 4ام شامل چراغ یک طرفه ، دوطرفه ، چهار طرفه ، مشبک و در مواردی نیز قابل تنظیم از جهتین  و از بالا یا پایین می باشد.


معمولا چراغ های دیوارکوب پرتاب نوری تا حدود یک یا نهایتا دو متر را دارند اما در گروه چراغ دیوارکوب 4ام مدل پلوتون چراغیست که با پرتاب نور 15 متری شاخص کلیه چراغ های دکوراتیو است و استفاده outdoor را نیز دارا میباشد و به دلیل شکل نازکی که دارد بسیار مورد استفاده طراحان بوده است.


کلیه چراغ دیوارکوب 4ام را میتوان در محیط هایی مانند سرویس ، لابی ها ، حمام ، مکانهای مرطوب مانند استخر و سونا بدلیل مقاومت بالای این چراغ ها در برابر رطوبت استفاده نمود.

در ضمن گروه چراغ دیوارکوب 4ام که برای استفاده در خارج از ساختمان طراحی شده اند را بصورت سفارشی ؛ بسته به تعداد آنها میتوان به رنگهای طلایی ، بژ و سفید تغییر رنگ داد.

در کلیه مدل های 4 طرفه چراغ های دیوارکوب موجود در  بازار ، چراغ دیوارکوب 4ام مدل آمتیرین و پلازا  با پرتاب نور 2 تا 3 متر در بهترین طرح ساخت و کیفیت جزو بهترین چراغ های دیوارکوب 4 طرفه هستند که در بازار مصرف میباشند و کلیه طراحان و مصرف کنندگان از آن راضی هستند.


ضمنا به اطلاع می رساند شرکت 4M تنها شرکتی است که کلیه  محصولات برند 4M را تا دوسال وارانتی تعمیر از تاریخ فاکتور فروش از نمایندگی معتبر انجام میدهد.پس حتما در خرید خود توجه نمایید که فاکتور فروش مهر شده تحویل گرفته و برای خدمات پس از فروش به همان نمایندگی خرید به همراه اصل فاکتور مراجعه فرمایید.