محصولات 4M لامپ ال ای دی LED SMD COB ریسه پروژکتور دکوراتیو 

فرق بین SMD و COB و لامپ SMD و چراغ COB چیست؟

فرق بین SMD و COB و لامپ SMD  و چراغ COB چیست؟

وقتی شما قصد خرید یک لامپ جدید مانند لامپ SMD  را دارید فروشنده های مختلف برای فروش اجناس خود شما را با اطلاعات غلط یا نیمه صحیح خود شما را از خرید منصرف نموده یا اجناس نا مناسب و بی کیفیت و ناکارآمد را به شما ارائه می دهند و شما را از خرید خود مآیوس می کنند.

حال در این مجال فرصتی دست داد تا شما را بیشتر با این مقوله آشنا نماییم.

عبارت SMD  مخفف SURFACE MOUNTED DEVICE  میباشد که به معنای قطعات نصب شده بر روی یک چیپ می باشد.و تفاوت اصلی آن با COB  از لحاظ ساختاری این است که قطعات تشکیل دهنده SMD بر روی برد های مختلف با شرایط یکسان ساخته شده اما شما آنها را برروی یک برد واحد SMD  تصور می کنید.این امر باعث پراکنش گرما و برداشته شدن فشار در یک برد است. اما در چراغ COB تمام مراکز نوری بر روی یک برد واحد نصب شده است که گرما را در یک نقطه متمرکز جمع می نماید.اما این عامل باعث برتری یک لامپ SMD یا چراغ SMD  یا چراغ COB  برهم دیگر نیست.بلکه اگر هرکدام در جای خود به کار روند باعث مصرف بهینه و به صرفه بودن چراغ برای مشتری خواهد بود.

معمولا برای تولید لامپ از تکنولوژی لامپSMD  بهره گیری میکنند فقط به دلیل اینکه ارزانتر و به صرفه تر خواهد بود.اما اگر برای تولید یک چراغ هم از تکنولوژی لامپ SMD استفاده گردد دلیل اول را نمیتوان در ارزان بودن جست و جو کرد بلکه میتوان بخاطر کم حجم بودن مکانی که SMD  در آن نصب میشود و اشغال می نماید دانست.اما چراغی که با تکنولوژی چراغ COB  تولید می گردد بیشتر به دلیل پرتاب نور است که مورد کاربرد می باشد.زیرا در چراغ COB  رفلکتورها یا بازتابنده های نور در دور چراغ هستند و باعث پرتاب نور در جهتی خاص با زاویه ای خاص هستند اما زاویه تابش لامپ SMD 120 درجه می باشد.چراغ  توکاری که با تکنولوژی لامپ SMD ساخته میشود معمولا با یک نوار نازک از SMD و یک دفیوزر (صفحه ای مات کننده برای انتشار نور در همه جهات) ساخته میشود.

دقت داشته باشید که هم لامپ SMD و هم چراغ COB نیاز به خنک کننده دارند . بیشتر لامپSMD  و چراغ COB های موجود در بازار از لحاظ کیفی در درجه پایینی قرار میگیرند زیرا که معمولا تمام بدنه چراغ یا لامپ باید از دایکاست یا همان آلمینیوم باشد که بتواند بار گرمایی را از روی لامپSMD  و چراغCOB  بردارد . ولی با کمال تاسف باید گفت که 90 درصد تولیدات حاضر فاقد مواد یا ساختاری برای خنک کنندگی لامپSMD  و چراغ COB های موجود هستند که این خود باعث کاهش عمر این قطعات به یک پنجم عمر طبیعی آنهاست.

برند4M  پس از سالها تحقیق و توسعه بنا نهاده شده و تولیدات خود را بر اساس استانداردهای داخلی و خارجی تولید و  همواره جویای نظرات شما عزیزان بوده است.

برند 4M تنها برند موجود است که استاندارد کشور آلمان را پاس کرده و بیشتر استانداردهای اتحادیه اروپا و آمریکا را در کارنامه خود دارد.

ضمنا به اطلاع می رساند شرکت 4M تنها شرکتی است که کلیه  محصولات برند 4M را تا دوسال وارانتی تعمیر از تاریخ فاکتور فروش از نمایندگی معتبر انجام میدهد.پس حتما در خرید خود توجه نمایید که فاکتور فروش مهر شده تحویل گرفته و برای خدمات پس از فروش به همان نمایندگی خرید به همراه اصل فاکتور مراجعه فرمایید.