چراغ خطی توکار و روکار برند 4M 

چراغ خطی توکار و روکار برند 4M

چراغ خطی توکار و روکار برند 4M

از جمله اجزای مدرن بودن یک ساختمان بعد از نقشه کشی و معماری نور پردازی آن می باشد . نورپردازی نقش اول و گاهی مکمل را در یک ساختمان ساخته شده بازی میکند به همین دلیل در موقع بنای ساختمان مهندس نورپرداز مانند کارگردانی هنری باید ساختمان را بصورت کامل تصور کرده و آنرا با بهترین اجزا و نورپردازی ارایه کنند . خصوصا وقتی قرار باشد آن اجزا بصورتی کاملا مدرن در ساختمان تعبیه شده و دیگر اثری جز نور و سایه در ساختمان نباشد.

در مقاله ذیل نوع دیگری از نورپردازی خطی برند 4M را که شامل چراغ توکار و روکار می باشد را معرفی می نماییم.

این چراغ در طول هایی با مضرب 60 سانتی متر تا طول 480 سانتی متر ساخته میشود اما برای استفاده بهینه و صرفه اقتصادی بهتر است با متراژ 120 سانت استفاده گردد. در چراغ با طول 60 سانت و قطر 10 سانت  توان چراغ  24 وات میباشد و در طول 120 سانت با قطر 10 سانت با توان 24 و 48 وات ساخته می شود و می توان آنرا در هر شکلی مناسب پارکینگ ها و فروشگاه ها و فضاهای  کافی شاپ ها و رستوران ها و ادارات امروزی که علاوه بر زیبایی صرفه جویی را نیز دنبال میکنند ساخت .

دیگر سایز های این چراغ خطی  از نظر عرض یا همان قطر چراغ شامل عرض 6 سانت (برش سقف شش و نیم سانتی متر ) با توان 24 و 48 وات و عرض 3 سانت ( برش سقف 4 سانتی متر ) با توان 24 وات ساخته میشوند.

این مدل چراغ در صورت استفاده در فضاهای مرطوب با استفاده از لایه ای که برروی چراغ قرار میگیرد دارای ویژگی ضد بخار نیز میگردد و هزینه آن بطور جداگانه دریافت میگردد.

جنس این چراغ نورپردازی خطی از آلمینیوم اکسترود می باشد و رنگ آن نیز می تواند بصورت سفارشی توسط مشتریان نیز تعیین گردد .

این چراغ نورپردازی خطی در شکل توکار و روکار موجود می باشد.

ساخت روکار چراغ خطی LED آن میتواند به صورت آویز و یا پیچ شده برروی سقف قرار گیرد . اما گاهی اوقات برای مدرن تر شدن نورپردازی خطی و اثر بخشی بیشتر از لحاظ نورپردازی از مدل چراغ خطی LED روکار نیز استفاده میشود . گاهی اوقات نیز بدلیل نوع ساخت بنا و نبود امکان استفاده از چراغ خطی LED توکار مجبور به استفاده از مدل چراغ خطی LED روکار میباشند .

 


نور توزیع شده از این چراغ خطی توکار و روکار که برای نورپردازی خطی استفاده میشود بسیار ملایم می باشد و بسته به انتخاب مشتریان و طراحان قابل تغییر میباشد . چرا که در گروه برند 4M این چراغ در دو توان مختلف ساخته می شود و برای جاهایی که از نور زیاد استفاده می شود از مدل چراغ خطی توکار 48 وات میتوان استفاده نمود و در جایی که نیاز به نور خطی با شدت کم روشنایی لازم بود از چراغ خطی LED با توان 24 وات استفاده کرد .

عمر این مدل چراغ نورپردازی خطی بسیار بالا بوده و به دلیل استفاده از منبع نوری SMD  استفاده از آلمینیوم خطی اکسترود در چراغ خطی توکار SMD می باشد .

نصب چراغ نورپردازی خطی توکار در همه سطوح از جمله دیوار ها و سقف ها مناسب می باشد و میتوان این چراغ خطی LED را بصورت پیوسته و بدون قطع نور از جایی به جایی دیگر انتقال داد . این ویژگی انتقال چراغ خطی LED میتواند به صورت توکار و در قسمتهایی روکار و یا کاملا روکار انجام گیرد .

 

حتما به این نکته توجه شود تولید پنل نورپردازی خطی در قطعات 120 سانتی می باشد و در دیگر برش ها باید پیش فاکتورهای جداگانه صادر شود.ضمنا در هنگام خرید اگر نقشه های این نوع نورپردازی مشخص شده باشند در تصمیم گیری های خرید راحتتر میتوانید اقدام فرمایید . اگر نقشه خاصی مد نظر ندارید نیز میتوانید از متخصصان مجرب این گروه استفاده نمایید تا بتوانید از بهترین شکل و بهترین نور دهی خطی استفاده نمایید.    

طول  این  چراغ خطی سفارشی می باشد و مضربی از 60 سانتی متر می باشد.عرض این چراغ خطی در بیرون کار 12 سانتی متر میباشد اما برای بریدن سقف کاذب باید به مقدار 10 سانتی متر برش ایجاد نمود.

**حال فرض کنید میخواهید چراغ خطی برند 4M به طول 180 سانتی متر را سفارش دهید . برای این کار لازم است شما طبق قاعده ی بالا شیاری به اندازه 10 سانتی متر برای عرض چراغ خطی توکار برش ایجاد کنید و 179 سانتی متر برای طول این چراغ خطی توکار در سقف شیار ایجاد نمایید.قطر داخلی ( ارتفاع ) چراغ نیز 4 سانتی متر در همه ابعاد ثابت است.

با سفارش این چراغ خطی توکار به تیم مهندسی نورپردازی برند 4M  شما می توانید این چراغ را در هر ابعاد و هر شکلی ساخته و از نمای زیبای آن لذت ببرید.

چراغ دیگر که قصد معرفی آن را داریم چراغ "اورال" میباشد.

چراغ خطی "اورال" چراغی روکار  می باشد که مانند چراغ دانوب میتواند در هر ابعاد طولی از مضرب 60 سانتی متر سفارش داده و ساخته شود.


این چراغ خطی برند  4Mدر طول 60 سانتی متر با توان 24 وات ساخته میشود و در طول 120 سانت با توان های 24 و 48 وات ساخته می شود.

ویژگی بسیار مهم چراغ خطی برند  4M مدل "دانوب" و "اورال"  که حتما به آن توجه داشته باشید این است که این پنل ها میتوانند بصورت 24 ساعته روشن بمانند بدون آنکه حتی لازم باشد دقیقه ای خاموش بمانند.